مشکلات ماشین ظرف شویی

نمایندگی تعمیرات بوش، ماشین ظرف شویی

 

یکی از لوازم های خانگی که این روزها بسیار مورد استقبال خریداران قرار گرفته، ماشین ظرف شویی می باشد. این دستگاه از زمان تولید و پخش آن در دنیا به افراد خانه دار کمک شایانی کرده است. دیگر با خرید و استفاده از ماشین ظرف شویی، نیازی به هدر رفتن زمان برای شستن ظروف نیست . اما با توجه به اینکه هر وسیله برقی مزایای زیادی دارد، ممکن است در حین استفاده و یا بعد از آن با مشکلات و ایرادهایی هم مواجه شویم که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

 

1) تمیز نشستن ظرف ها

از شایع ترین مشکلات ماشین ظرف شویی، ماندن ذرات کثیف بر روی ظروف بعد از شستشو و تمیز نبودن آنها می باشد. یکی از دلایل آن میتواند درجه حرارت پایین آب و همچنین استفاده نکردن از نمک و یا مواد شوینده قوی و موثر باشد. اگر از قرص و پودر های مخصوص هم استفاده می کنید اما همچنان ظرف ها تمیز نمی شوند باید فیلتر آب ورودی به آن که ممکن است گیر کرده باشد را تمیز کنید. برای رفع مشکل حرارت ماشین نیز باید چند دقیقه پیش از اغاز به کار ماشین ظرف شویی، آب گرم سینک آن را روشن کنید. اگر با این روش هم آب گرم مورد نیاز فراهم نشد، باید با واحد تعمیرات تماس گرفته تا ماشین ظرف شویی سرویس دوباره شود. همچنین اگر حین شستشو دستگاه هشدار دهد و متوقف شود، ظروف شما نیمه شسته باقی می ماند که اگر این خطا هم پس از مدتی رفع نشد باید تعمیرات تماس گرفته شود.

2) خشک نکردن کامل ظرف ها

قرار ندادن ظروف به طرز صحیح در جایگاه خود ممکن است علت این اتفاق باشد. چرخش هوای خشک و بدون حرارت در حین شستشو نیز ممکن است از خشک کردن ظروف جلوگیری کند.  باید به جاگذاری ظرف ها مطابق دفترچه راهنما دقت کرد. استفاده به اندازه از مواد شست و شو نیز اهمیت زیادی دارد و پیش از آن ظروف باید نیمه خیس باشند. پس از اتمام کار نیز باید بلافاصله درب ظرف شویی را باز کرده تا بر روی ظروف تمیز بخار آب به صورت قطره ای تشکیل نشود.

3) ماندن لکه های مواد شوینده بر روی ظروف

علت آن نرسیدن آب کافی در زمان شستشو روی ظروف است. از میزان درجه گرمای مناسب آب مطمئن باشید. مواد شوینده ای که استفاده می کنید نباید فاسد و یا تاریخ مصرف گذشته باشند و به درستی در جاپودری قرار بگیرند. فیلتر ماشین ظرف شویی را چک کنید، اگر پر شده باشد باید آن را تمیز کرد.

4) تیره شدن ظروف

در محیط هایی با فشار آب بالا باید از رسوب آهک در درون دستگاه جلوگیری کرد. این اتفاق از تجمع رسوب زیاد در مواد معدنی آب ایجاد می شود. فشار آب را کنترل و مواد شستشوی را تنظیم کنید. اگر این تیرگی زیاد بود از نمک و مواد شوینده قوی تر استفاده کنید و یا ظرف های پنج دقیقه قبل از شستشو در سرکه قرار دهید.

5) مواد شوینده تخریب کننده

مواد شوینده ای که بیشتز از سه ماه نمیتوان از آنها استفاده کرد را خریداری نکنید. پس از استفاده از آنها ممکن است به ظروف آسیب رسانده و باعث شکنندگی آنها شود و یا دیگر مانند قبل کار نکنند.

6) تیرگی آب

سعی کنید از مواد شوینده موثر استفاده کنید. مواد پاک کننده ای که حاوی فسفات می باشند، سبب کاهش لکه بینی می شوند. از پودر های که از چسبیدن و ماندن آب بر روی ظروف جلوگیری می کنند بیشتر استفاده کنید.

7) سر و صدای غیرعادی ماشین ظرف شویی

در ابتدا باید دقت شود که ظروف بر طبق دفترچه راهنما چیده شده باشند و با قسمت آبفشان ماشین تماسی نداشته باشند زیرا صدای شستشو در حین روشن بودن دستگاه به دلیل فشار بالای آب رسانی به ظروف عادی است. اما اگر در زمان تخلیه و یا آب گیری این مشکل به وجود آمد باید برای رفع آن با خدمات پس از فروش تماس گرفته شود.

مواردی که ذکر شد از نکاتی بود که هم باید به آن در زمان استفاده از ماشین ظرف شویی توجه کرد و هم اگر قادر به رفع آن نبودید یا دستگاه شما با مشکل کارکرد مواجه شد، با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل کنید.

دیبا سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات بوش، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا برای تعمیرات محصولاتی که کارت ضمانت آنها منقضی نشده است، خدمات پس از فروش ارائه دهد. در صورتی که لوازم خانگی شما فاقد کارت گارانتی است، تنها کافی است با مجموعه ی ما تماس بگیرید.

نمایندگی ها


 نمایندگی تعمیرات ال جی

نمایندگی تعمیرات بوش

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی تعمیرات ویرپول

مطالب مرتبط


 نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

نکاتی برای شستشویی بهتر ظروف

مزایای استفاده از ماشین ظرف شویی

 

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس شعبه 1 : تجریش - خیابان فنا خسرو - خیابان اسدالهی - بن بست شبنم - پلاک 6

تلفن : (10 خط ویژه) 22717796

آدرس شعبه 2 : ستارخان - خیابان کاشانی پور - مجتمع توحید - طبقه اول - پلاک 179

تلفن : 44291224 - 44291259

آدرس شعبه 3 : خیابان ری - سه راه امین حضور - کوچه میر مطهری - پاساژ امام جواد - طبقه 2-  -پلاک 19

تلفن : 33505385 - 33514460

تلفن انتقادات و پیشنهادات : 09381828186

Scroll to Top